» » Ayın Yorumu

 


Ayın Yorumu


Yazar: Saim, 9-11-2016, 13:50, Görüntülenme: 36156

Arakan' da zulüm var.....

Arakan' da zulme ve katliama maruz kalan Müslüman kardeşlerimize her zaman ve özellikle duaların kabul edildiği bayram sabahı dua edelim.. Allah cc yar ve yardımcıları olsun.. Onlara zulmeden ve katleden budist kafirleri de KAHHAR ismiyle kahretsin ve ZUNTİKAM ismi şerifiyle intikamlarını alsın. Unutmadan bangledeş müslümanmış, kendisine sığınmak isteyen biçare Arakanlılara kapı açmadı. Dünya'da en çok müslüman endonezyada varmış, iran abd ye kafa tutuyormuş, güçlüymüş..bunlar ancak suriyede kendinden değil diye müslüman katleder, kendinden başkasını müslüman görmezler.. faso fisolar, mazlumun yanında bir devlet var TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve TÜRK MİLLETİ.. Ne zengin suudiler, ne azerbaycan, ne el ezherli mısır, katar'a karşı ittifak halinde olanlar nerdeler? 
Hepsi sağır hepsi kör hepsi dilsiz hepsi kalpsiz....

 

 

abd başkanlık seçimi yeni başkan trump

Değerli canlar,

Yakın tarihte  komunist (dhkp-c, dev genç, igd vs isimler altında)- ülkücü kamplaşması, aynı zamanda sunni-alevi kışkırtmaları (ki bunlarda sunniler sağ tandanslı-aleviler sola eğilimli idiler) Türk Milletinin bölünmesi için emperyal güçlerin buldukları hassas oyunlardı..Öyleki ülkedeki polisler polbir-polder, öğretmenler ülkübir-töbder, diğer meslek kuruluşları da aynı şekilde kutuplaşmışlardı.. Bunlardan en ciddi yara açanı elbette öğretmenler ve polisin kutuplaşmasıydı..Bu ikisinin kamplaşması demek ülkenin sonu demekti.. Bu oyunda hem abd hem de sovyetler birliği perdenin arkasındaki senaristlerdi.. Türkiye'nin oyalanması, gelişmemesi için her türlü oyun mübahtı.. Çünkü Türkiye gelişirse yer altı kaynaklarını kendisi değerlendirir, bölgede önemli bir güç olup, bölgenin lideri olabilirdi..Zira bölge Müslüman ülkelerden oluşmaktaydı.. Bir çorap örülmeliydi..Nasıl? O zaman yukarda anlattığıma benzerdi.. Bizim en hassa noktamız dinimiz İslam.. Buradan bir şeyler yapmak gerekti.. Haçlı zihniyeti bunu hep yapagelmiştir. Sahte din adamlarının peşine samimi insanlar bilmeden takılıp gitmişlerdir.. İçkinin bu kadar rahat içilebilmesinin ya da gayri meşru kadın-erkek ilişkilerinin bu kadar rahat, pervasız yapılabilmesinin ya da diğer uygunsuz işlerin (ticaret vs) arkasında belki de bu yapılar/sahte din adamları vardır.. Bunu araştırmak ve kamuoyunun önüne koymak tarihçilere düşer.. 

Ancak şimdi hepimizin önünde açıkca duran fetö örgütü var.. Bu örgüt ve yöneticilerinin abd ve diğer emperyal güçlerin kuklası olduğuna hepimiz şahit olmaktayız.. Buradan kaçanlar ya abd ye sığınıyor ya da bu emperyal ülkelere sığınıyor..Bu dikkat çekici değil midir? Bunların Türkiye'nin baş düşmanı olan ve kuruluşunda abd ve benzeri emperyalist güçlerin katkısının olduğu pkk gibi örgütlerle olan ilişkileri dikkat çekici değil midir? Kime hizmet ediyorsunuz? Bakın almanya, abd ve diğerleri müttefik dedikleri Türkiye'nin yanında değil, pkk-pyd gibi örgütlerin arkasında duruyor..Onlara ciddi maddi destek yanında, siyaseten de destek veriyor..Çünkü onları kullanmak daha kolay.. Bir örnek saddam'ı Irak'ın başına getirenler de onlar, götürenler de onlar.. Onlar için tek kullanımlık mendil gibisin, kullanır atar.. Bu gün taşaronluk yapanlar yarın pişman olurlar, ama iş işten geçmiştir.. Osmanlı'ya karşı emperyal güçlerle bir olanların şimdiki pişmanlığının fayda vermemesi gibi.. Gafillerin cezasını masum Müslüman teba çekti-çekiyor.. 

Gelelim abd seçimlerine ya da başkan trump'a.. BM'de genel sekreter banki-moon' un yetkisi var mı? Beş daimi temsilci ne derse o.. Yüz küsür ülke bir konuda uzlaşsa Çin olmaz derse çoğunluğun kararı hükümsüzdür.. Yani bu beş ülkenin hak ve menfaatleri doğrultusunda kararlar alınır ve uygulanır..Yani genel sekreter konu mankenidir.. Eeee, abd de obama yada trump yada hillary, değişen bir şey olmaz, amarikan politikası neyse o uygulanır, değişmez..Trump ne işimiz var Orta-Doğu'da demiş ya, bakalım ne değişecek? abd menfaatleri neyi gerektirirse başkan a, b, c, d olmuş farketmez.. Onlar bize benzemez.. Kaldığı yerden devam eder, bekleyelim görelim..

Son olarak şunları söylemek isterim, (1) pkk yı Kürtlerin savunucusu gibi gösterenlere inananlar, bu ülkede bir çok bakanımız Kürttür, bunu kendileri de iftiharla söylemektedirler. pkk dış güçlerce kurulmuş komunist bir örgüttür. (2) Bu acımasız örgütle iş birliği yapacak kadar hain fetö örgütüne inananlar, artık uyanın bu örgüt kendi aleyhinize çalışmaktadır, Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin aleyhinedir.. Yoksa buradan kaçanlar neden hep oradalar? Neden oraya kolayca girebiliyorlar? Buradan bir akademisyen akademik bir toplantı için abd ye gidecek olsa konsolostluklarda saatlerce sorgulanmakta, çok sonra kendisine kabul verilmektedir.. Bir akademisyene reva görülen bu uygulama bu örgüt üyelerine neden uygulanmadan doğrudan giriş imkanı verilmektedir? Hisleri bir yana bırakıp, aklı selim hareket edip, yol yakınken hatadan dönmek gerektir. Unutmayalım hatadan dönmek fazilettir/erdemdir..

Allah cc Türk Milletini ve son sığınak Türkiye'yi korusun ve yüceltsin..


<
  • Konuları: 0
  • Yorumları: 0
14 Ağustos 2012 00:59

hasan köse

Alıntı
  • Grup: Ziyaretçi
  • Kayıt Tarihi: --
 
amca mükemmel yazıların var..eline saglık mehmet emın'e selamlar buarada..


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Yorum:
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *